Harmonogram przyjęć
Poniedziałek
-
-
-
Wtorek
-
-
-
Środa
od 15 00
-
-
Czwartek
-
-
-
Piątek
-
-
-
Szukasz innego terminu? Zadzwoń do nas.


Urologia jest częścią medycyny zajmującą się fizjologią i schorzeniami układu moczowego u obu płci oraz układu płciowego u mężczyzn. Urolog zajmuje się zatem budową, fizjologią i wadami patologicznymi ludzkiego układu moczowego, który obejmuje: pęcherz, nerki, nadnercza i moczowody. Leczy również schorzenia zewnętrznych (penis, jądra, najądrza) oraz wewnętrznych (stercz, prostata, nasieniowody, pęcherzyki nasienne) narządów płciowych u mężczyzn. Ta dziedzina medycyny jest także jednym z działów chirurgii, zajmujących się leczeniem operacyjnym i endoskopowym układu moczowego.


Lekarz urolog Amadeusz Winkler w Dąbrowie Górniczej


Jestem absolwentem kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, gdzie do dzisiaj pracuję w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego, zdobywając wiedzę, doświadczenie i umiejętności niezbędne w codziennej praktyce urologicznej.

Zajmuję się kompleksową diagnostyką i leczeniem, zarówno zachowawczym jak i zabiegowym, chorób układu moczowo – płciowego u mężczyzn oraz u kobiet. Szczególnie jestem zainteresowany małoinwazyjnymi metodami operacyjnymi – laparoskopią, endoskopią oraz chirurgią robotyczną. Co roku uczestniczę w licznych krajowych i zagranicznych kongresach oraz kursach naukowych (m.in. Europejskiego Towarzystwa Urologicznego EAU, Polskiego Towarzystwa Urologicznego PTU), aby diagnozować i leczyć moich Pacjentów zgodnie z najnowszymi światowymi standardami.

W gabinecie urologicznym podczas konsultacji dbam o komfort i dobre samopoczucie Pacjenta, z poszanowaniem jego praw i godności, ponieważ wiem, że dla wielu osób wizyta u urologa jest wstydliwym tematem, staram się, aby zapewnić Pacjentom najwyższy komfort.

Zdrowie układu moczowego jest bardzo ważne dla codziennego komfortu i dobrego zdrowia ogólnego każdego człowieka i wymaga regularnej kontroli, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Do kompetencji urologa należy diagnoza i leczenie następujących schorzeń:
  • stany zapalne w obrębie męskich i żeńskich narządów płciowych,
  • zapalenia dróg moczowych,
  • choroby męskich zewnętrznych narządów płciowych, między innymi stulejka, załupek, wnętrostwo, wodniak jądra, torbiele nasienne,
  • nieprawidłowości w pracy pęcherza (nietrzymanie moczu lub problemy z jego wydalaniem),
  • zaburzenia erekcji, wytrysk przedwczesny,
  • kamica nerkowa, kamica moczowodowa,
  • łagodny przerost prostaty (BPH), biopsja prostaty,
  • żylaki powrózka nasiennego,
  • onkologia urologiczna – nowotwory prostaty, jąder, nerek oraz pęcherza moczowego.
Serdecznie zapraszam na konsultacje!

 

W NZOZ Mistaza przyjmuje lekarz urolog Amadeusz Winkler 

Lekarz urolog przyjmuje po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty.

dermatolog dąbrowa górnicza
RejestracjaPn. - pt. w godz. 7.00 - 16.00
Sobota, Niedziela nieczynne
logopeda dąbrowa górnicza
AdresDąbrowa Górnicza 41-300
ul. Długa 34A