Osocze bogatopłytkowe – sposób nie tylko na odmłodzenie

Zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe mają na celu usunięcie lub spłycenie głębokich zmarszczek. To metoda, która coraz częściej stosowana jest zamiast popularnego botoksu. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego jest bezpieczne. Używany w trakcie zabiegu materiał pochodzi z krwi pacjenta, dlatego nie powoduje reakcji alergicznych. Zazwyczaj preparat stosowany jest na okolice oczu, nosa i ust. Dzięki niemu możliwe jest zlikwidowanie tak zwanych kurzych łapek oraz lwiej zmarszczki.

Coraz częściej osocze bogatopłytkowe stosuje się także jako metodę leczenia przedwczesnego łysienia u panów. Jego zastosowanie ma na celu pobudzenie wzrostu włosów, co przekłada się na zagęszczenie fryzury.

Osocze bogatopłytkowe – efekty zabiegu

Podczas zabiegu następuje naturalne pobudzenie komórek macierzystych, co przekłada się na produkcję kolagenu w skórze. Dzięki temu staje się ona widocznie odżywiona i nawilżona. Niewielkie zmarszczki znikają, a głębokie stają się zdecydowanie mniej widoczne. Skóra wygląda na zdecydowanie młodszą.

Osocze bogatopłytkowe – przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi, które wykorzystują osocze bogatopłytkowe, są bezpieczne dla pacjentów i nie zagrażają ich życiu. Istnieją jednak przypadki, w których nie są one wskazane. Nie powinny decydować się na nie:
  • osoby chorujące na nowotwory,
  • osoby cierpiące na choroby krwi,
  • kobiety w ciąży i matki karmiące.

Zabiegi w NZOZ Mistaza w Dąbrowie Górniczej wykonywane są po wcześniejszym umówieniu wizyty u naszych specjalistów.

dermatolog dąbrowa górnicza
RejestracjaPn. - pt. w godz. 7.00 - 16.00
Sobota, Niedziela nieczynne
logopeda dąbrowa górnicza
AdresDąbrowa Górnicza 41-300
ul. Długa 34A